Stanzin Eathok

 

Eathok je veselá, přemýšlivá, nebojácná a skromná mladá slečna. Má staršího bratra Skarmu, který studuje v Jammu na univerzitě a mladšího ještě ve školce. Pochází z velmi skromných poměrů. Rodina nemá dokonce ani žádné hospodářské zvíře, což je v Ladaku hodně neobvyklé. Protože je talentovaná, pilná a její rodiče chápou nutnost kvalitního vzdělání a v plnění školních povinností ji podporují, byla vybrána místní komunitou do programu adopce na dálku, který zajišťuje organizace Brontosauři v Himálajích ve spolupráci s místní nestátní školou SDPS       v Mulbekhu. 

Eathok na jaře 2016 úspěšně ukončila desátou třídu a tím skončila i podpora jejího studiaa z ČR. Co dál, když chce vědět víc? Díky kamarádům a spolku Chci vědět víc, z.s. mohla Eathok začátkem srpna 2016 odcestovat do Jammu na střední školu se zaměřením na přírodní vědy. Už       v roce 2015 jsme poslali rodičům 400 USD, aby ji mohli do školy vůbec poslat. V srpnu 2016 jsme přivezli a osobně předali zbylých 600 USD. Eathok má u banky vlastní účet, na který jí rodiče vkládají peníze nutné ke studiu, na živobytí a bydlení v Jammu. Tatínek nám den po obdržení daru přinesl potvrzení z banky o převodu celé sumy právě na její účet. Po přepočtu to dělalo 40 000 IR. Eathok má tu výhodu, že v Jammu studuje i její starší bratr Skarma, ve kterém má rádce a ochránce. Skarma psal, že Eathok měla zpočátku problém si zvyknout na velké město a na odloučení od rodiny. Ale brzy se aklimatizovala.

Rodiče jsou na obě své dobře vychované děti náležitě hrdí a našemu Spolku nesmírně vděční za šanci pro svou chytrou a hodnou dceru.

 Eathok, držíme ti palce!

bratr Skarma, maminka, Eathok a nejmladší sestřička doma v kuchyni. (2014)

Eathok v 9.třídě SDPS (2014)

rodiče Eathok, mladší sestra a Tsewang Norboo při předávání daru pro Eathok, která byla v té době už ve škole v Jammu;-( (2016)

kopie mailu od Eathok:

July,😊

 
I hope you are well and fine. I am so sorry that I did not write to you, I didn’t have your email Id. Now I got your email Id from brother . He told me that he recessive a message from you, for me, to write you .Actually, he told me this a week ago but I was not able to write you because of the going on marriage of the room owner’s daughter, so we have to shift some where else for some days.So sorry ones again.
And thank you so much for your kind support, it means a lot to me.I promise that i will try my level very best. This year was little bite difficult for me because every thing were very new for me so it was kind of different or difficult, but I experience many good things too.  Now I am trying to rebuild myself. I participated in „talent hunt“ and there I sang a song.
After some days my 12th class’s tuition s are going to start. Hopefully,this year will be great👍👍👍😄Anyhow, lets hope for the best.Stay well  and thank you 

Komentáře jsou uzavřeny.